Předehrávku prvního kola jarních odvet ještě stačili stihnout jičínští starší dorostenci. Po zápase extraligových týmů nastoupil domácí výběr proti jednomu z favoritů první ligy, druhému týmu tabulky, KH Kopřivnici. Jičínští nenastoupili ve zcela optimální sestavě, chyběl hlavně Hlava a jeho branky ze spojky, pro nemoc též brankář Harbich a ulehl i Ženatý. Soupeř z Moravy předvedl v Jičíně kvalitní výkon, po zásluze vybojoval oba body.

HBC Jičín       –      KH Kopřivnice   28:36  (14:18)

Domácí nezačali zápas zle. Stačili se soupeřem běhat a také v útoku dokázali soupeře přehrávat. Obrana se též nedopouštěla velkých chyb, první čtvrthodina zápasu tak byla vyrovnaná. Rozdíl mezi týmy však přeci jenom šlo vystopovat. Domácí se na každou branku nadřeli, často je zradila střelba nebo byli v rozhodujících okamžicích jak v útoku, tak v obraně nedůrazní. Kopřivničtí naopak. Jejich důraz při zakončování i v obraně byl patřičný. Také jejich rychlé protiútoky byly smrtelné. Zatímco domácí zahráli v prvním poločase tři brejky, nemastné, neslané, hosté jich předvedli devět, z toho osm zakončili nekompromisně brankami. Také důraz v obraně dělal domácím potíže. Tvrdá hra hostí nedovolila Jičínským dostat se příliš často na dostřel kopřivnické branky. V hostujícím dresu hráli prim reprezentanti Reček a Bukovský, ti byli strůjci hry Kopřivnice. Domácí se sice snažili, ale chyběl jim vždy krůček či dva k lepšímu výsledku svých akcí. Také příliš technických chyb si vybralo své. Vedení hostí nemuselo být tak vysoké.

Druhý poločas začal náporem hostí a útlumem domácích. Ti v přílišné snaze něco s výsledkem udělat kupili chybu na chybu a hosté trestali. Ukázali jasně, proč jsou na špici první ligy. Důrazná obrana, rychlé protiútoky a dokonale využité přesilovky byly atributy, kterými Kopřivnice získala vedení 15:22 ( již 5. minuta) a prakticky rozhodla o osudu utkání. Domácí se sice snažili, ale chyb a nepřesností spíše přibývalo. Hosté si zopakovali šestibrankovou šňůru ještě jednou mezi11. a15. minutou (19-29) a poslali domácí definitivně do kolen. Desetibrankové vedení hostí však dokázali domácí alespoň v závěru zápasu snížit.

Hosté zaslouženě zvítězili, domácí jim stačili v první půli, ve druhé již nestačili. Tentokrát bylo k vidění příliš chyb. V útoku nepřesnosti, zbrklost a špatný odhad, v obraně nedůslednost, pomalé nohy, s tím související mnoho sedmičkových faulů.  Ač se Jičínští snažili, tyto chyby a výkon soupeře je srážely dolů. Pro hráče to však byl velmi poučný zápas, hlavně co se týče nasazení, důrazu a rychlosti soupeřových hráčů.

HBC Jičín:  Chaloupka, Petr – Čurda 8/2, Drbohlav, Kirschbaum a Havelka 4, Tomeš 3, Grůša 2, Kolc, Miĺko  a Živnůstka 1, Mílek, Tomáš, Klamrt

Statistika utkání

Diváků :   95

Sedmičky :   4/2 – 5/5

Vyloučení :    6-  6  ČK : 0-0

Rozhodčí :  Podzimek A. a Halíř J.

Sled branek : 0-1,2-1,3-4,5-5,5-8,7-8,8-10,10-15,14-18,15-22,19-23,19-29,22-29.25-36,28-36

První liga má nyní zimní přestávku, odvety začínají poslední týden v únoru, Jičínští o týden déle..

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!